نصب سازه فلزی

تولید کننده سازه فلزی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تولید کننده سازه فلزی، شغل پویای امروز صنعت ساختمان سازی

ساخت قطعات فلزی در کارخانه های سازه های فلزی صورت می گیرد. به این ترتیب که بعد از طراحی کلی سازه های فلزی به جهت سرعت بخشیدن به کار در کنار کاهش هزینه ها همراه با رعایت تمامی استاندارد های لازم در ساخت، قطعات بزرگ و کوچک سازه های فلزی همراه با ابعاد دقیق آنها استخراج شده و در اختیار کارخانجاتی که با هدف ساخت این قطعات بزرگ فولادی طراحی شده ‌اند، قرار خواهد گرفت. از این کارخانجات با هدف ساخت سازه های فلزی با عنوان تولید کننده سازه فلزی یاد می کنند.

از اسکلت فلزی به طور معمول در اکثر پروژه ‌های عمرانی مربوط به صنعت و کشاورزی استفاده می ‌شود. ساخت استراکچر های فلزی تا طراحی و ساخت انواع سوله ها و انبار ها و... از جمله سازه ‌های متداول با استفاده از اسکلت فلزی می باشند؛ اما به جهت مزایای بسیار مطلوبی که سازه های فلزی دارند، اجرای اسکلت فلزی در ساخت پروژه های عمرانی نیز در این سال ‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این حجم بالای استقبال از اجرای اسکلت فلزی در ساخت سازه های صنعتی تا مسکونی موجبات رونق تولید کننده سازه فلزی نیز بوده است.

استفاده از انواع استراکچر های فلزی
یکی از متداول ترین سازه ‌های ساختمانی به جهت اهداف صنعتی، استراکچر های فلزی می باشند.
تولید کننده سازه فلزی، شغل پویای امروز صنعت ساختمان سازی
تولید کننده سازه فلزی، شغل پویای امروز صنعت ساختمان سازی

اهمیت در انتخاب تولید کننده سازه فلزی

تولید کننده سازه فلزی در مراحل اجرای اسکلت فلزی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. یک برنامه ‌ریزی درست همراه با طراحی خوب در کنار مدیریت منطقی می ‌تواند مراحل تولید قطعات فولادی در کارخانجات را به نحوی تنظیم نماید که در مرحله ی نصب و مونتاژ سازه های فلزی کمترین صرف زمان و یا هزینه صورت گیرد. به این ترتیب که در مدیریت اجرای اسکلت فلزی به نحوی عمل می نمایند تا قسمت عمده ی کار در محل کارخانه ی تولید کننده قطعات فلزی صورت گیرد. به این ترتیب در مرحله ی نصب و مونتاژ، عملیات کمتر، سرعت کار بیشتر و در نتیجه هزینه ی تمام شده ی کمتری متوجه پروژه خواهد شد. این موضوع می ‌تواند به خوبی نشان دهنده ی اهمیت بالای تولید کننده سازه فلزی باشد.

پس در انتخاب تولید کننده سازه فلزی باید این نکته را در نظر گرفت که تولیدکننده، توانایی اجرای هر گونه از شرایط تولید قطعات فلزی را دارا باشد. از طرفی در اجرای اسکلت فلزی، قطعات بزرگ فولادی ساخته شده در کارخانجات بایستی توسط سیستم های حمل و نقل به محل پروژه منتقل شده و در نهایت مورد مونتاژ قرار گیرند. تولید کننده سازه فلزی باید تسلط کافی بر شرایط حمل و نقل قطعات فولادی داشته باشد. چرا که استاندارد نبودن ابعاد قطعات فولادی در زمان حمل می تواند موجبات دردسر های بسیاری باشد و حتی در مواردی حمل و نقل آن غیرممکن به نظر آید. تولید کننده سازه فلزی که با حساسیت، موضوع حمل و نقل قطعات فولادی را دنبال می کند، این اطمینان را به کارفرما خواهد داد که در مرحله ی جا به جایی قطعات از محل کارخانه تا محل پروژه هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد.

از دیگر ویژگی های قابل توجه در تولید کننده سازه فلزی میزان تعهدی است که تولید کننده در قبال محصولات خود ارائه می ‌دهد. این تعهد را در زبان اجرایی با نام گارانتی از آن یاد می‌ کنند. تولید کننده سازه فلزی که محصول خروجی از کارخانه ی خود را تحت گارانتی ارائه می کند، در واقع نسبت به آنچه تولید کرده است تعهد دارد و یا اینکه نسبت به تولیدات خود اطمینان کافی و کامل را به جهت برقراری این سطح از تعهد دارد. کارفرمایان در زمان بررسی توانمندی های تولید کننده سازه فلزی به خوبی متوجه ی شرایط گارانتی و تعهد شرکت در زمان اجرای اسکلت فلزی هستند. از این رو این شرایط را با حساسیت ویژه‌ ای دنبال می کنند.

زمان در اجرای اسکلت فلزی یک عضو مهم و تاثیرگذار می باشد. تولید کننده سازه فلزی غالباً متوجه ی این عنصر حیاتی در ساخت سازه ‌های عمرانی خواهد بود. از این رو تقریباً در تعهدات تولید کننده سازه فلزی موضوع زمان تحویل پروژه قید خواهد شد. این تعهدات زمانی، در ردیف خدمات و حمایت های تولید کننده سازه فلزی از مشتریان قرار می گیرد. این همه در کنار توانمندی تولید کننده سازه فلزی در ارائه ی مشاوره ‌های لازم همراه با نگاه مدیریتی به اجرای اسکلت فلزی می تواند جایگاه برتری برای تولید کننده سازه فلزی ایجاد نماید.

تولید کننده سازه فلزی باید بتواند سازه را مورد تحلیل قرار داده و در کنار ساخت قطعات فولادی به نوعی این موضوع را تحت یک مدیریت زمان بندی شده قرار بدهد تا کمترین اتلاف وقت و هزینه را متوجه ی تمام پروژه داشته باشد. زمان بندی در اجرای اسکلت فلزی از مدیریت صحیح در کارخانه ی تولید کننده سازه فلزی آغاز می شود. 

اجرای اسکلت فلزی
اجرای اسکلت فلزی

امکانات ابتدایی برای هر تولید کننده سازه فلزی

شاید طیف گسترده ‌ای از شرکت ها ادعای تولید کننده سازه فلزی را یدک بکشند؛ اما این ادعا نیازمند حداقل‌ هایی به جهت ساخت قطعات فولادی می باشد که نبود و یا نقصان آنها قطعاً در کیفیت نهایی کار تأثیرات نامطلوبی خواهد گذاشت.

  • فضای کارگاه: کارگاه عنصر اصلی برای هر تولید کننده سازه فلزی می باشد. فضای مناسب با ابعاد کافی، وجود سوله های مجهز و امکان بارگیری درون کارگاهی از جمله ویژگی های یک کارگاه خوب خواهد بود.
  • تجهیزات برشکاری CNC و سوراخکاری: هر تولید کننده سازه فلزی باید بتواند از عهده ی برشکاری تا سوراخکاری دقیق قطعات فولادی برآید. چرا که در اجرای اسکلت فلزی دقت در ساخت و سوراخکاری بسیار مهم می باشد.
  • تجهیزات مونتاژ و جوشکاری: هدف از کارخانه اسکلت فلزی ساخت قطعات بزرگ فولادی است. هر تولید کننده سازه فلزی لزوما در این امر از مهارت کافی برخوردار است. اما تولید کننده سازه فلزی که از لحاظ مونتاژ تا جوشکاری قطعات از تجهیزات مدرن تری بهره می برد می تواند کیفیت بهتری را تحویل بدهد.
  • تجهیزات آزمایشگاهی و کنترل پروژه: بازدید دائمی در مراحل ساخت اسکلت فلزی برای هر تولید کننده سازه فلزی یک الزام همیشگی است. استفاده از تجهیزات مدرن و کامل آزمایشگاهی تا بهره گیری از افراد کاملا متخصص و توانمند در این زمینه لازمه ی تداوم کار هر تولید کننده سازه فلزی خواهد بود.

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها