نصب سازه فلزی

قیمت اسکلت فلزی ساختمان

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چگونگی برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان

اگر کارفرمای یک ساختمان با اسکلت فلزی باشید و یا آنکه در قالب یک پیمانکار اجرای اسکلت فلزی فعالیت می کنید، قطعا موضوع قیمت اسکلت فلزی ساختمان و چند و چون حاکم بر آن برای شما در اولویت خواهد بود. برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان یک امر تخصصی است که هر فرد فعالی در این زمینه تا حدودی با آن آشنایی دارد. به هر صورت قبل از هر اقدامی به اجرای اسکلت فلزی باید به نوعی در آنالیز قیمت اسکلت فلزی ساختمان دستی داشته باشید تا مطمئن باشید که در مسیر ساخت تا اجرای اسکلت فلزی دچار مشکلات مالی نخواهید شد.

برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان

در چگونگی برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان روش‌ ها و فاکتور های متعددی وجود دارد. عوامل بسیاری در این قیمت گذاری تاثیرگذار هستند و شرایط گوناگون کاری تا خرید مصالح و اقلام در روند این آنالیز دیده خواهند شد. یکی از اهداف کلی در برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان مقایسه ی آن با طرح بتنی احتمالی می باشد. سازه های فلزی همواره در مقام رقابت با سازه های بتنی قرار دارند. یکی از این میدان ‌های پر ماجرای رقابتی مسئله ی قیمت تمام شده می باشد. خیلی از سازندگان چه خصوصی و یا دولتی مایل هستند که ماهیت پروژه های عمرانی خود را به سمت روش های ارزان تر ساختمان ‌سازی سوق بدهند.

اگر چه در یک مقایسه ی کلی، قیمت اسکلت فلزی ساختمان به نسبت نوع بتنی ارزان ‌تر تمام می‌ شود؛ اما مواردی پیش می آید که می تواند این تعادل همیشگی را بر هم زده و گاهاً قیمت اسکلت فلزی ساختمان را در بازه ای بسیار بالاتر از نوع بتنی قرار بدهد. به این ترتیب علاوه بر الزامات مهندسی در انتخاب نوع سازه همراه با قوانین و قواعد حاکم شهری یا صنعتی فاکتور قیمت همواره تاثیرگذار است و می تواند مسیر ساخت یک ساختمان را به کلی عوض کند. یکی دیگر از دلایلی که باعث می ‌شود بسیاری از سازندگان علاقه ی بسیاری به بررسی قیمت اسکلت فلزی ساختمان خود داشته باشند، موضوع ساخت مرحله ای این نوع سازه ها می باشد.

اجرای اسکلت فلزی در ساخت تا مونتاژ در دو مرحله ی کارخانه ای تا مونتاژ صورت می‌ گیرد. به این صورت که قطعات بزرگ و مهندسی شده ی اسکلت فلزی در فضا هایی با نام کارخانه ی تولید اسکلت فلزی تولید و در نهایت در محل پروژه نصب خواهند شد. این مسیر در ساخته شدن تا اجرای اسکلت فلزی نیازمند به یک نگرش قوی در مدیریت اجرایی می باشد. به گونه ای که باید تعاملی از مرحله ی ساخت تا اجرا و مونتاژ وجود داشته باشد. مدیریت در منابع مالی نیز از اهمیت برخوردار است. چگونگی تخصیص منابع مالی، برآورد هزینه ی ساخت، برآورد هزینه مونتاژ، زمان اجرا و برآورد هزینه های جاری در طول اجرای اسکلت فلزی از مواردی هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند. از این رو آگاهی از آنالیز کلی قیمت اسکلت فلزی ساختمان می تواند تاثیر مثبتی بر روند مدیریت مالی کلی پروژه داشته باشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت اسکلت فلزی ساختمان
عوامل تاثیرگذار بر قیمت اسکلت فلزی ساختمان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت اسکلت فلزی ساختمان

در یک بررسی کلی می ‌توان عمده عوامل تاثیرگذار بر قیمت اسکلت فلزی ساختمان را در سه گروه تقسیم بندی نمود.

  • وزن آهن آلات مصرف شده که بستگی به نوع و طراحی سازه خواهند داشت.
  • قیمت خرید آهن که علاوه بر تاثیرپذیری از نوع آهن و اتصالات، می ‌تواند تحت تاثیر نوسانات بازار نیز باشد.
  • دستمزد اجرت در مونتاژ تا هزینه ی ساخت کارخانه ای که می تواند بسته به نوع پروژه شرایط متنوعی داشته باشد.
  • هزینه های جاری در طول مراحل اجرای اسکلت فلزی
  • وزن آهن مصرفی: هر چه سازه بلندتر و یا نیازمند به استحکام بالاتر باشد، ستون ‌های محکم تر و قطور تری را طلب می کند. از این رو آهن مصرفی بسیار بیشتری را صرف ساخت خود خواهد کرد. یک سازه ی صنعتی که نیازمند استحکام تا دوام بسیار بالایی است، قطعاً آهن بسیار بیشتری به نسبت یک سازه ی ساده ی مسکونی مصرف خود خواهد کرد. در پاره ‌ای از موارد در محاسبات اولیه، وزن آهن آنچنان زیاد می شود که ساخت کلی سازه با یک اسکلت بتنی بسیار مرقوم به صرفه تر خواهد شد.
  • قیمت خرید آهن: در نظر داشته باشید که قطعات اسکلت فلزی را در کارخانجات تولید اسکلت فلزی می سازند. این ساختن همراه با استفاده از قطعات فولادی در کنار هم خواهد بود. استفاده از پروفیل تا انواع تیرآهن و یا صفحه ‌های بزرگ فولادی هر کدام رنج ‌قیمت خاص خود را دارند. در قیمت خرید آهن به جهت محاسبه ی قیمت اسکلت فلزی ساختمان باید وزن و قیمت اتصالات نیز در نظر گرفته شود. وزن جوش، وزن آهن مصرفی پیچ و مهره ای و حتی پرچ. شاید در نگاهی گذرا به سهولت بتوان از کنار این موضوعات عبور کرد؛ اما هر فرد آگاهی از چگونگی قیمت اسکلت فلزی ساختمان به خوبی می داند که وزن جوش تا وزن اتصالات چه تاثیرات عمیقی بر تعیین قیمت خواهد گذاشت.

در یک نگاه تحلیلی سرعت در اجرای سازه های فلزی را برگ برنده ی این سازه ها قلمداد می کنند. چرا که بازار های مصالح ساختمانی در کشور دائماً اسیر تورم ناشی از اقتصاد کشور دچار افزایش های ناگهانی قیمت هستند. از این رو هر سازه ای که بتواند به سرعت به مراحل انتهایی خود برسد، کمتر اسیر تورم بوده و دقیق تر می تواند برآورد قیمت پیش بینی شده را محقق سازد. سازه های فلزی به نسبت سازه های بتنی از سرعت اجرای بالاتری برخوردار هستند.

  • دستمزد و اجرت کار: این موضوع را باید در دو عنوان مورد تحلیل قرار داد. دستمزد ساخت اسکلت فلزی، دستمزد مونتاژ اسکلت فلزی. هر دو تاثیرات عمیقی بر آنالیز قیمت اسکلت فلزی ساختمان خواهند گذاشت.
  • هزینه های جاری اجرای اسکلت فلزی: در برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان علاوه بر هزینه های مستقیم به جهت اجرت ساخت تا دستمزد کارگران ماهر تا عادی یک سری هزینه های مستقیم و غیر مستقیم دیگری نیز بر ساخت سازه وارد می باشد. موضوعاتی مانند تامین منابع مالی به جهت اموری مانند تغذیه ی کارگران، بیمه کارگران تا تجهیزات ساختمان سازی، اجاره ی تجهیزات ساخت و ماشین آلات، هزینه های نگهداری ماشین آلات، هزینه های شهرداری و کسب مجوز های لازم، رعایت اصول بهداشت کار و ایمنی و... از جمله ی این هزینه های جاری در ساخت اسکلت فلزی است. البته این هزینه ها متوجه ی هر نوع ساخت و سازی خواهد بود. اما ساخت و سازی که می تواند با سرعت بیشتری به انتها برسد، قطعا بار مالی کمتری را متوجه ی هزینه های جاری خواهد نمود.
برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان
برآورد قیمت اسکلت فلزی ساختمان

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها