نصب سازه فلزی

قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

همه چیز در باب قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره

دلایل بسیاری وجود دارد که می تواند سازه با اسکلت فلزی را در مقام برتری به نسبت سازه با اسکلت بتنی و یا هر نوع ساختار دیگری قرار بدهد. از متریال فولاد که یک ماده ی بسیار محکم و با دوام است گرفته تا سرعت ساخت بسیار بالای اسکلت های فلزی و البته قیمت تمام شده ی آن. اگر چه سازه ‌های بتنی نیز مزایای خاص خود را دارند و در بسیاری از موارد در مقام ارجحتری به نسبت سازه های فلزی قرار می گیرند؛ اما هرگز نمی توانند در باب قیمت تمام شده، در جایگاه رقابتی با سازه های فلزی قرار بگیرند. در این مقاله قصد بررسی تخصصی سازه های مذکور را نداریم و آنچه می خواهیم به آن بپردازیم، خیلی ساده است؛ قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره.

اما وقتی می خواهیم در باب قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره صحبتی داشته باشیم، ناخودآگاه مجبور به توضیح مختصری در باب قیمت اسکلت فلزی خواهیم بود. چرا که بیان یک رده از اسکلت های فلزی بدون پرداختن به ساختار کلی این نوع از سازه ها علاوه بر آنکه اندکی گیج کننده خواهد بود، نمی تواند جایگاه معتبری به جهت انتخاب باشد.

 

عوامل موثر در قیمت اسکلت فلزی
عوامل موثر در قیمت اسکلت فلزی

قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره

آنچه می ‌تواند در قیمت اسکلت فلزی خصوصا قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره تاثیر به سزایی داشته باشد، قطعاً قیمت آهن در بازار است. چرا که عمده متریال استفاده شده در اسکلت فلزی آهن است و قیمت آهن می ‌تواند قیمت ساخت انواع اسکلت های فلزی را تحت تاثیر مستقیم خود بگذارد؛ اما در این بین، انواع عوامل متعدد دیگری نیز وجود دارند که به نوعی کم یا زیاد تاثیرات خاص خود را بر قیمت تمام شده ی انواع اسکلت های فلزی خواهند گذاشت. از قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره گرفته تا قیمت اسکلت فلزی جوش و حتی نوع پرچی تحت تاثیر هر یک از عوامل می توانند به شدت متغیر و حتی خارج از صرفه و توجیه اقتصادی به نظر آیند. این عوامل را می ‌توان در یک تقسیم بندی در چند رده ی کلی قرار داد.

  • وزن آهن
  • قیمت خرید آهن
  • دستمزد اجرت
  • هزینه های اجرایی
عوامل موثر در قیمت اسکلت فلزی
عوامل موثر در قیمت اسکلت فلزی
  • وزن آهن و تاثیر بر قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره: عمده تاثیر در قیمت اسکلت فلزی خوصوصا قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره، میزان آهن مصرفی در آن می باشد. بسته به نوع طراحی، ابعاد سازه، طراحی ستون ها تا دال ها و... وزن آهن مصرفی در یک سازه مشخص خواهد شد. این وزن گاهاً در رنج معقولی قرار می‌ گیرد و گاهاً آنچنان در مقام طراحی سنگین نشان خواهد داد که پرداختن به دیگر روش های ساخت و ساز را در مرتبه ی بالاتری قرار می دهد. به هر صورت هر مهندس خبره ای در زمینه ی طراحی اسکلت های فلزی به خوبی می تواند قبل از هر اقدامی برآورد کلی از قیمت داشته باشد. در این صورت مقایسه ی قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره در کنار قیمت سازه های فلزی جوشی و یا پرچی و حتی سازه های بتنی در نظر گرفته می شود.
  • قیمت خرید آهن در تعیین قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره: آهن به جهت ساخت اسکلت های فلزی به اشکال گوناگون در بازار پیدا می ‌شود. به شکل انواع تیرآهن ها، قوطی، ورق، اتصالات و... ، این تنوع در تولید در کنار نوع آهن، کارخانه ی سازنده و... می تواند در قیمت کلی خرید آهن تاثیرگذار باشد. بازار آهن گاهاً در یک ثبات نسبی و گاهاً در یک نوسان سنگین قرار خواهد گرفت. نوسانات بازار آهن در تعیین قیمت خرید آهن و در نهایت قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره تاثیرات عمیقی خواهد گذاشت. از طرفی در تعیین قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره باید قیمت پیچ و مهره های مصرفی نیز دیده شود. شاید این طور در نظر آید که آیا در کنار حجم بالا و سنگین آهن مصرفی در نظر گرفتن قیمت چند پیچ و مهره آنچنان مهم خواهد شد؟! در پاسخ باید گفت که در یک سازه فلزی پیچ و مهره تمام اجزا با کمک پیچ و مهره ها به یکدیگر متصل می شوند. این یعنی آنکه تعداد بسیار زیادی از پیچ و مهره در ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره استفاده خواهد شد. حجم بالایی که در نظر نگرفتن جدی در باب هزینه های آن در قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره می تواند تمام پروژه ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره را به مخاطره اندازد.
  • دستمزد اجرت و تاثیرآن بر قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره: ساخت هر سازه ی ساختمانی در مسیر استخدام کارگران ماهر محقق خواهد شد. کارگرانی که به دلیل مهارت های بالای فنی خود دستمزد های معمولی دریافت نخواهند کرد. دستمزد اجرت بسته به نوع کار تا مهارت کارگر دستخوش تغییرات خواهد بود. شاید در مقابل هزینه های کلی ساختمان، دستمزد کارگران ماهر و نیمه ماهر و حتی ساده چندان دیده نشود؛ اما این ماجرا زمانی در شرایط بحرانی قرار خواهد گرفت که زمان اجرای پروژه طولانی شده و این طولانی شدن بر قیمت تمام شده ی دستمزد کارگران ساختمانی بیافزاید. اسکلت فلزی، خصوصاً نوع پیچ و مهره به جهت سرعت بالایی که در اجرا دارد به خوبی می تواند مدیریت صحیحی بر ماجرای دستمزد کارگران ساختمانی داشته باشد. سرعت اجرای بالای اسکلت فلزی پیچ و مهره می ‌تواند از لحاظ دستمزد بر قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره تأثیرات مطلوبی داشته باشد؛ اما قطعات فلزی در اسکلت فلزی پیچ و مهره به زمان ساخت بالاتری در کارخانه نیازمند هستند. چرا که علاوه بر ساخت قطعات باید جزئیات مربوط به نصب سازه ها با کمک پیچ و مهره نیز بر بدنه ی قطعات فلزی جوش بخورد. این موضوع می تواند قیمت ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره را در کارخانه به نسبت دیگر اشکال اسکلت فلزی بالاتر ببرد.
  • هزینه های اجرایی و تاثیر آن در قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره: هر چه کار در محل پروژه کوتاه تر، کمتر و کم سر و صدا تر باشد، هزینه های جاری کمتری را معطوف کل پروژه خواهد کرد. رعایت شرایط استاندارد کار در محل پروژه، برخورد با همسایگان، شهرداری ها، نظام مهندسی و دیگر نهاد های دولتی، بیمه ی کارگران، هزینه های ایاب و ذهاب تا تهیه ی غذا و... می توانند از جمله هزینه های جاری در هر ساختمانی باشند. از آنجا که قسمت عمده ‌ای از اسکلت فلزی پیچ و مهره در کارخانجات ساخت اسکلت فلزی انجام می ‌شود و این سازه ها بدون نیاز به جوشکاری به سرعت در محل پروژه مونتاژ خواهند شد، از این رو می توان انتظار هزینه ی اجرایی کمتری در زمان مونتاژ سازه های اسکلت فلزی پیچ و مهره ای داشته باشیم. این موضوع می تواند قیمت اسکلت فلزی پیچ و مهره را به خوبی تحت تاثیر داشته باشد.

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها