نصب سازه فلزی

قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در مقایسه با اسکلت بتنی

در ابتدای ساخت هر ساختمانی، احتمالاً اولین چیزی که ذهن هر کارفرمایی را معطوف به خود خواهد کرد، برآورد هزینه های ساخت بنا خواهد بود. اینکه از ابتدا تا انتهای فرایند ساختمان سازی را قبل از هر اقدامی، بر روی کاغذ با هدف برآورد مالی، سبک و سنگین کنیم می ‌تواند یک اقدام حرفه ای در عملیات های ساختمان سازی باشد. یکی از مهمترین و شاید اصلی ‌ترین هزینه ‌هایی که متوجه ی هر ساختمانی خواهد شد، قیمت تمام شده ی اسکلت بنا می باشد. آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در کنار اسکلت بتنی همواره در ابتدای ساخت هر ساختمانی وجود دارد.

از آنجا که عمده روش ساخت ساختمان به دو گونه ی اسکلت فلزی و یا اسکلت بتنی می باشد، خیلی منطقی است که بپذیریم قبل از ساخت هر بنایی ناخودآگاه مقایسه‌ ای بین هزینه ی تمام شده ی این دو روش انجام پذیرد؛ اما باید در نظر داشته باشیم که هر روشی در ساخت ساختمان های امروزی بنا به نیاز محیطی و یا قانونی صورت می گیرد و هر گونه مقیاسی در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در کنار اسکلت بتنی می تواند یک اشتباه فاحش باشد؛ اما در مقام مقایسه، در یک نگاه کلی می توان این طور برآورد نمود که هزینه ی تمام شده ی اسکلت های بتنی در موارد مشابه حدود ۲۰ درصد از نوع فلزی بیشتر خواهد شد. چرا که در سازه های بتنی علاوه بر بتن از فولاد به شکل میلگرد استفاده می ‌شود که حدود ۳۵ درصد کمتر از کل وزن آهن مصرفی در سازه های فلزی با ابعاد مشابه خواهد بود.

از طرفی زمان اجرا، دستمزد کار و بسیاری دیگر از فاکتور ها می‌ توانند در ایجاد تفاوت قیمت تمام شده در بین این دو روش تاثیرگذار باشند. اگر چه در این بیان به شکل تخصصی قصد ارائه ی کاملی از نحوه ی آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی داریم؛ اما به هر صورت در مقدمه ی متن اشاره به مقایسه ی رقیب همیشگی سازه ‌های فلزی در مقام آنالیز قیمت می تواند نگرش منطقی تری به انتخاب اسکلت فلزی در کنار اسکلت بتنی داشته باشد.

آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی
آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در مقایسه با اسکلت بتنی
ساخت اسکلت فلزی
عوامل تاثیرگذار بر آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی یا اسکلت بتنی
ساخت اسکلت فلزی
آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در نگاه تخصصی

عوامل تاثیرگذار بر آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی یا اسکلت بتنی

شاید در اولین نگاه در باب آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در کنار اسکلت بتنی به هزینه ی تمام شده در تامین متریال مورد نیاز بیاندیشید. اینکه قیمت آهن تا میلگرد و بتن در سطح بازار کشور به چه مقدار است؟ و چه نوساناتی را دنبال می کند؟ قطعا، می تواند در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی و یا اسکلت بتنی تأثیرگذار باشد؛ اما عوامل متعدد دیگری نیز در این بین تأثیرات عمیقی خواهند گذاشت. عواملی مانند طول مدت زمان اجرای پروژه در کنار هزینه های بالاسری، عمده فاکتور های اصلی در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی می باشند.

هر چه طول مدت زمان اجرای پروژه کوتاه تر باشد، قطعاً بار مالی کمتری متوجه ی پروژه خواهد شد. این نکته باید در کنار اجرای اصولی و مهندسی و کاملاً دقیق ساخت اسکلت در نظر گرفته شود. مدت زمان اجرای اسکلت های بتنی تقریباً سه برابر مدت زمان اجرای یک اسکلت فلزی خواهد بود. این تفاوت فاحش می تواند نشان دهنده ی تفاوت قابل توجه در قیمت تمام شده ی بنا باشد.

از طرفی بررسی هزینه های بالاسری نیز می تواند تاثیرات عمیق بر آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در کنار اسکلت بتنی داشته باشد. هزینه های بالاسری را می توان به دو دسته ی هزینه های بالاسری عمومی همراه با هزینه های بالاسری کار تقسیم بندی نمود. مواردی مانند دستمزد پرسنل از ماهر تا کارگر ساده در مدت زمان اجرای پروژه، اجاره ی دستگاه ها، ماشین آلات و یا تجهیزات مورد نیاز و مواردی مانند پرداخت بیمه، عوارض و هزینه های عمومی در ردیف کلی هزینه های بالاسری قرار دارند.

در نظر داشته باشید که سازه های بتنی در قبال سازه ی اسکلت فلزی نیاز به مدت زمان بیشتری در ساخت دارند. این موضوع علاوه بر افزایش هزینه های بالاسری می تواند ریسک اجرای پروژه را به درجات بالاتری برساند. مشکلات ناشی از این موضوع در فضای ساختمان سازی داخل کشور به وضوح در سازه های اسکلت بتنی دیده می شود. جایی که تورم روزانه می تواند گریبانگیر ادامه ی ساخت ساختمان های کند باشد. اگر چه تاثیر تورم را در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی نمی توان به شکل مستقیم در نظر گرفت؛ اما به یقین می توان گفت که سازه ها با سرعت ساخت بالاتر به مراتب کمتر اسیر نوسانات بازار خواهند شد.

نکته ی بعدی در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در مقام مقیاس با اسکلت بتنی در حجم مورد نیاز در ساخت می باشد. ستون ها در اسکلت فلزی به مراتب کمتر از اسکلت بتنی فضای داخلی ساختمان ها را اشغال می کنند. فضایی که در دنیای گران امروزی بسیار پر اهمیت است. این موضوع به شکل غیر مسقیم اما با اهمیت در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی دیده می شود.

آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی در نگاه تخصصی

فاکتور های بسیاری در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی تاثیرگذار هستند. فاکتور هایی که عدم توجه کافی به آنها می ‌توانند بار مالی مضاعفی بر مسیر ساخت اسکلت فلزی بنا داشته باشد.

  • وزن آهن مصرفی: مهمترین فاکتور در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی، تعیین دقیق وزن آهن مصرفی در مسیر ساخت سازه می باشد. از آنجا که آهن تنها متریال مصرفی در ساخت اسکلت فلزی می باشد و آن را به وزن خریداری می کنند، دانستن اطلاعات دقیق وزنی می تواند در تعیین دقیق آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی بسیار پر اهمیت باشد.
  • قیمت خرید آهن: بسته به نوع آهن مصرفی از تیرآهن گرفته تا ورق و اتصالات در کنار حجم مورد نیاز، آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی صورت می گیرد.
  • میزان دستمزد اجرت و هزینه ی ساخت: از آنجا که غالب سازه های فلزی به شکل طراحی و ساخت در کارخانجات ساخت اسکلت فلزی انجام می ‌شود، انتخاب کارخانه، موقعیت جغرافیایی کارخانه در کنار دستمزدی که بابت ساخت قطعات فولادی طلب خواهد شد، اولین فاکتور در زمینه ی تحلیل دستمزد در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی می باشد. دستمزد در مراحل نصب و مونتاژ همراه با هزینه هایی چون ماشین آلات، بیمه، تهیه ی غذا، هزینه های ایمنی در حین کار و... نکات بسیار ریزی هستند که باید در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی دیده شوند.
قیمت ساخت اسکلت فلزی
مهمترین فاکتور در آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی، تعیین دقیق وزن آهن مصرفی در مسیر ساخت سازه می باشد
ساخت اسکلت فلزی
فاکتور هایی که عدم توجه کافی به آنها می ‌توانند بار مالی مضاعفی بر مسیر ساخت اسکلت فلزی بنا داشته باشد

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها