نصب سازه فلزی

قیمت نصب سازه فلزی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

یکی از بزرگترین دغدغه ها در نصب اسکلت های فلزی، مسئله ی قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی می باشد. از آنجا که این نوع از ساخت ‌و ساز یک عملیات کاملا مهندسی و تخصصی بوده، بسیاری از سازندگان همواره در جستجوی پیمانکارانی هستند که بتوانند همراه با دانش بالا در کنار مهارت کافی کلیه ی عملیات نصب اسکلت های فلزی به خوبی همراه با بالاترین کیفیت را به انجام برسانند؛ اما هزینه ی این اقدام چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد. نصب اسکلت های فلزی غالباً قسمت عمده ‌ای از هزینه ی کلی ساختمان را شامل می ‌شود به گونه ‌ای که هر گونه کوتاهی در برآورد قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی می‌ تواند تمامیت پروژه را به مخاطره بیاندازد. برآورد هزینه های ساخت هر نوع پروژه ای همیشه یکی از مهمترین مراحل در فاز طراحی می باشد. این موضوع در بررسی قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

فاکتور های متعددی در قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی دخیل هستند. از کیفیت کار گرفته تا مهارت پیمانکار در کنار متریال به کار رفته، هزینه ‌های کارگر، محل پروژه و... هر کدام از این فاکتور ها می ‌توانند به خودی خود تأثیر بسیار زیادی بر قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی داشته باشند. از طرفی در نظر نگرفتن هر کدام از فاکتور های ذکر شده می تواند موجبات خسارات سنگین چه برای پیمانکاران پروژه های اسکلت های فلزی باشد و چه برای صاحبان پروژه موجبات دردسر ها و سردرگمی های فراوانی بگردد. از سوی دیگر در نظر گرفتن تمامی این فاکتور ها در برآورد قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی نیز کاری سخت و پیچیده است و غالبا نیاز به یک مهارت با نام کلی متره می باشد.

آنالیز قیمت ساخت اسکلت فلزی
از کیفیت کار گرفته تا مهارت پیمانکار در کنار متریال به کار رفته، هزینه ‌های کارگر، محل پروژه و...
قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی
قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

بسیاری از صاحبان پروژه ‌های ساختمان سازی که می ‌خواهند از اسکلت های فلزی به جهت ساختمان های خود بهره ببرند، نگرش صحیحی نسبت به برآورد قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی ندارند. چرا که غالبا این برآورد را یک جریان علمی و تخصصی نمی بینند، در نتیجه همراه با یک نگاه بسیار خام و کلی در برآورد هزینه و قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی اقدام به استارت پروژه می نمایند. آغازی که می تواند بسیار مخاطره آمیز باشد. در یک نگاه کلی می‌ توان متوجه ی دو گونه نگرش در برخورد با شرکت های مجری در ساخت اسکلت های فلزی شد:

  • شرکتی که خیلی بزرگ است، احتمالاً کیفیت خیلی خوبی دارد، پس منطقی است که قیمت بالایی را طلب نماید.
  • تمام شرکت های ساخت اسکلت های فلزی، مهارت لازم در ساخت سازه های فلزی را دارند. در این بین شرکت های بزرگ تنها پول نام و نشان خود را می خورند.

 

احتمالا شما هم مانند هدف این مقاله فکر می کنید و هر دوی این نگرش ها را به نوعی اشتباه و ناشی از عدم آگاهی های لازم خواهید یافت. خب، وقتی به یک ماجرای پولی با نگاهی سهل انگارانه پرداخت شود، قطعا نباید انتظار بازخورد های عالی داشته باشیم!!!

اصولا ما به بررسی قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی نیازمندیم. چرا که با این آگاهی می توانیم دورنمای کاملی از مسیر ساخت پروژه براساس بودجه ی خود داشته باشیم و در صورت نیاز قبل از به مخاطره افتادن تمام پروژه بر اثر کمبود های مالی، فکری در باب جذب سرمایه های مورد نیاز داشته باشیم و یا اینکه استراتژی کارآمدتری را از ابتدا لحاظ کنیم.

نگرشی علمی بر مبحث قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی

در موضوع قیمت گذاری در اجرای ساخت اسکلت های فلزی که یکی از دغدغه های همیشگی کارفرمایان می باشد، دو موضوع چالش برانگیز کلی وجود دارد:

  • بحث توانایی فنی در کنار خدمات مطلوب
  • بحث روانی ماجرا که ناشی از قابلیت اطمینان و اعتبار شرکت مجری ساخت اسکلت های فلزی می باشد.

در این بین موضوع مورد بحث دوم تاثیر عمیقی بر انتخاب کلی شرکت های سازنده تا انتخاب قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی می گذارد. بسیاری از کارفرمایان با توجه به هزینه ‌های سنگینی که در باب ساخت اسکلت های فلزی دارند نسبت به انتخاب پیمانکار توانمند و قابل اعتماد بسیار سخت گیری می کنند. هزینه های بالای ساخت اسکلت های فلزی در کنار اجرای کلی پروژه همراه با اینکه ساختمان باید بتواند از اطمینان و استحکام کافی برخوردار باشد، عواملی هستند که انتخاب شرکت سازنده ‌ای که بتواند اطمینان لازم را تامین نماید بسیار سخت خواهد کرد. همین موضوع باعث می ‌شود که شرکت های صاحب نام و خوش ساخت در پروژه های بزرگ، در عقد قرارداد پروژه های جدید خود، دست بالا را گرفته و از حساسیت بسیار کارفرما به جهت افزایش قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی نهایت استفاده را ببرند.

موارد تاثیرگذار بر اعتبار و قابلیت اطمینان بودن شرکت های سازنده ی اسکلت های فلزی

کارفرما باید نسبت به پروژه ی خود تسلط کافی داشته باشد تا بتواند همراه با این تسلط، امکان محک کامل بر توانمندی های شرکت های طرف قرارداد خود را داشته باشد. از طرفی بررسی تخصصی شرکت های سازنده به خودی خود نیازمند توانایی های بالا و مهارت های لازم در عرصه ی ساخت و ساز می باشد. در قرارداد های کلی این موارد بسیار تأثیرگذار هستند.

  • ساخت به موقع و با کیفیت پروژه: شرکتی که می تواند در ساخت اسکلت های فلزی اطمینان کامل از لحاظ زمانبندی در کنار کیفیت داشته باشد، به خوبی می تواند اطمینان کارفرما را جلب کرده و قیمت مطلوب تری داشته باشد.

ساخت و نصب اسکلت فلزی

  • تهیه ی مطلوب متریال و فولاد مورد نیاز پروژه: منظور از مطلوب علاوه بر کیفیت، زمان نیز می ‌باشد. شرکتی که در قرارداد خود مسیر شفافی از نحوه ی تهیه ی فولاد مصرفی پروژه ارائه می ‌کند، می ‌تواند در قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی دست بالاتری را داشته باشد.
  • تامین حاشیه های امنیت در روند اجرایی پروژه: رعایت نکات حرفه ای و فنی در جلب رضایت همسایه های پروژه در کنار تسلط کافی در رعایت نکات فنی و تجربی که همراه با تأمین نظر سازمان هایی مانند شهرداری ‌ها، نظام مهندسی و... باشد. رعایت این نکات در ساخت اسکلت های فلزی می تواند تاثیر عمیقی بر قیمت ساخت و نصب اسکلت فلزی داشته باشد.
ساخت و نصب اسکلت فلزی
ساخت و نصب اسکلت فلزی

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها