نصب سازه فلزی

نصب اسکلت فلزی برج

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
اصول عمومی در نصب اسکلت برج
اصول عمومی در نصب اسکلت برج

نصب اسکلت فلزی برج، پدیده آشنای فضا های امروز شهری

ساخت برج در شهر های متراکم و پر جمعیت دنیای امروز یک پدیده ی فراگیر می باشد. هزینه های بالا به جهت تامین قطعات زمین همراه با محدودیت ‌های فضا های شهری ناخودآگاه سازندگان پروژه های بزرگ عمرانی را به سمت ساخت برج های مسکونی و یا تجاری رهنمون می سازد. به جهت ساخت انواع برج های شهری اسکلت های فلزی بهترین انتخاب هستند. از این رو است که اکثر برج هایی که در سطح شهر های بزرگ ساخته می شوند از ساختار فلزی بهره می ‌برند. نصب اسکلت فلزی برج در امتداد این فراگیر شدن شدن ساخت برج ها در سطح شهر های متراکم موضوعی است که در دنیای شهرسازی امروز مطرح می شود. وجود کارخانجات تولید سازه های فلزی در کنار نصاب سازه های فلزی از جمله فعالیت های فراگیر در امر ساختمان ‌های امروز شهری شده‌ اند.

چرا اسکلت فلزی؟

اسکلت فلزی قطعاً بهترین انتخاب به جهت اجرای سازه های وسیع تا برج های بزرگ شهری می باشد؛ اما چرا سازندگان، اسکلت فلزی را در اولویت انتخاب خود قرار می دهند؟

  • ساخت کارخانه ای: یک برج می تواند از حجم بسیار زیادی مصالح به جهت ساخت استفاده نماید. وجود این حجم از مصالح در فضا های تنگ شهری قطعاً امری غیر ممکن خواهد شد. نصب اسکلت فلزی برج از آنجا که همراه با مرحله ی ساخت کارخانه ای خواهد بود، نیازمند به کارگاه کوچکتری است و از حجم مصالح خام موجود در محل پروژه به شدت کاسته خواهد شد.
  • راحتی در مونتاژ: عکس سازه های بتنی که مراحل ساخت و برپایی بسیار زمانبر، وقت گیر و پیچیده ‌ای دارند، نصب اسکلت فلزی برج به سرعت و به راحتی صورت خواهد گرفت. این موضوع در اسکلت فلزی پیچ و مهره نمود مطلوب تری پیدا می کند. چرا که نصاب سازه های فلزی پیچ و مهره بدون استفاده از دستگاه های جوشکاری و تنها با کمک یک آچار بزرگ و چند پیچ و مهره می‌ تواند تمام قطعات بزرگ اسکلت فلزی را مونتاژ نماید.
  • سرعت بالا در اجرا: فضا های شهری، فضا های حساسی است. تا جاییکه تاب زمان طولانی در ساخت پروژه های عمرانی را بر نمی‌ تابد. نصب اسکلت فلزی برج از آنجا که قطعات اسکلت، به طور عمده در فضا های کارخانه ای صورت می گیرد و در محل پروژه مونتاژ می ‌شود، بسیار سریع خواهد بود. سرعتی که علاوه بر کاهش هزینه های جاری ساختمان سازی می ‌تواند شرایط کار در محیط های شهری را تامین نماید.
  • هزینه ی دستمزد پایین تر: سرعت در نصب اسکلت فلزی برج باعث می ‌شود تا نصاب سازه های فلزی در زمان کمتری مشغول به کار باشد. این کوتاهی در اجرا به مراتب تاثیری بر میزان هزینه های ناشی از دستمزد نصاب سازه های فلزی خواهد داشت.
  • انعطاف بالا: فولاد از جمله مصالح بسیار منعطف در ساخت انواع طرح های ساختمانی می باشد. نصب اسکلت فلزی برج به جهت این انعطاف بالا در ساختار های طراحی شده توسط سازه های فولادی به راحتی صورت می گیرد، مادامیکه می توان شاهد انواع طرح ها و فضا سازی های متنوع باشیم. از طرفی انعطاف بالا در فلز باعث می شود تا نصب اسکلت فلزی برج با سرعت بسیار خوبی به پیش برود.
  • مقاومت بالا و تحمل زلزله: اسکلت فلزی به نسبت دیگر روش های ساخت و ساز از تحمل بالاتری در مقابل زلزله برخوردار است. این ویژگی باعث شده تا در ساخت سازه های صنعتی شاهد استفاده ی بسیار زیادی از اسکلت های فلزی با نام استراکچر های فلزی باشیم. سازه های مسکونی، خصوصاً برج ها که باید به نوعی در مقابل زلزله ها تا حد قابل استانداردی مقاوم باشند، نگاه مهندسین طراح را به سمت و سوی اسکلت فلزی می‌ کشاند. از این رو نصب اسکلت فلزی برج در دنیای این روز های صنعت ساختمان سازی به وفور دیده می شود.

اصول عمومی در نصب اسکلت فلزی برج

از آنجا که نصب اسکلت فلزی برج همراه با مخاطرات بسیار خواهد بود، سازندگان و طراحان این سازه ها اقدام به تدوین اصولی کلی در مراحل نصب نموده اند. اگر چه نمی توان قاعده ی کلی ای در موضوع نصب اسکلت فلزی برج مطرح نمود؛ اما به جهت کار ایمن در تمامی مراحل تحویل، نصب و اتمام سازه برای نصاب سازه های فلزی مواردی مطرح شده است که به اختصار در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

  • مدیریت یکپارچه: پروژه های بزرگ و طولانی مانند نصب اسکلت فلزی برج نیازمند به یک نگاه قدرتمند مدیریتی می باشد. از این رو قبل از هر اقدامی باید هماهنگی ‌های لازم همراه با تخصیص مسئولیتی به جهت وجود پرسنل نظارتی در تمام سطوح وجود داشته باشد.
  • رعایت قوانین و شرایط ایمنی در تحویل و بارگیری اسکلت فلزی: نصاب سازه های فلزی در طول فعالیت خود با جا به جایی قطعات بزرگی همراه خواهد بود. در نصب اسکلت فلزی برج علاوه بر حجم بالای قطعات فولادی، موضوع ارتفاع بالای کار نیز مطرح می شود. در این حالت تمامی جا به جایی ‌ها در قطعات فولادی باید همراه با دقت بسیار باشد.
  • رعایت در توالی نصب: نصب اسکلت فلزی برج یک فرآیند پیچیده و زنجیره ‌ای است. از آنجا که قطعات در مکانی خارج از محل پروژه ساخته می ‌شوند، نگاه مدیریتی به ترتیب درست ساخت قطعات در کنار نصب آنها نیازمند می باشد. این مدیریت می تواند یک نگاه جامع در توالی نصب باشد. منظور از توالی در نصب اسکلت فلزی برج این است که چه قطعاتی و در چه بازه زمانی در محل کارخانه تولید و پس از چه قطعاتی در محل پروژه مونتاژ شود.
  • دقت در برقراری ساختار های نیمه نصب شده: نصب اسکلت فلزی برج همراه با مونتاژ قطعات فولادی خواهد بود. در این مونتاژ بسیاری از اجزا مانند ستون ها در حالت نصب نیمه کاره قرار خواهند گرفت. هر نصاب سازه های فلزی که در کار خود اصول حرفه ای را رعایت می کند، به خوبی می داند که نصب موقت قطعات فولادی تا چه اندازه می تواند خطر آفرین باشد. از این رو در برقراری ساختار های نیمه نصب شده در نصب اسکلت فلزی برج همواره اصول ایمنی و محکم کاری های موقتی تا اتصال نهایی صورت خواهد گرفت.
نصب اسکلت فلزی برج
نصب اسکلت فلزی برج
نصب اسکلت فلزی برج
نصب اسکلت فلزی برج

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها