نصب سازه فلزی

پیمانکار نصب اسکلت فلزی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

چند و چون ماجرای تعیین قیمت پیمانکار اسکلت فلزی

از اسکلت فلزی به عنوان یکی از بهترین ها در انتخاب نوع سازه ی ساختمانی یاد می ‌کنند. اسکلت فلزی در کنار رقیب جدی این روز های خود یعنی اسکلت بتنی تقریباً تمام ساختار های متداول ساختمان سازی را در حیطه ی تسلط خود قرار داده است. امروزه در هر فضایی و یا مکانی که قرار به ساخت یک ساختمان و یا سازه ای به جهت امور فعالیتی خاصی ایجاد می شود به راحتی می توان رد پای اسکلت فلزی و یا اسکلت بتنی را مشاهده کرد. قیمت تمام شده ی کمتر اسکلت فلزی همراه با سرعت نصب بالاتر در کنار استحکام مطلوب و متریال فراوان و دم دست باعث می شود تا بسیاری از کارفرمایان خصوصاً کارفرمایانی که می ‌خواهند به جهت نصب تجهیزات صنعتی سازه ای را دایر کنند، به انتخاب اسکلت فلزی روی آورند؛ اما ساخت اسکلت فلزی مقوله ‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را حل و فصل نمود و به آسانی ساخت آن را در اختیار هر کسی قرار داد. اصولاً شرکت های پیمانکاری که در این زمینه تخصص ‌های لازم را کسب کرده ‌اند و تجارب مفیدی را دارا می باشند، اقدام به ساخت اسکلت فلزی می کنند. موضوعی که مورد توجه تمام کارفرمایان قرار دارد و به نوعی هر کارفرما به دنبال پیدا کردن یک پیمانکار خوب و کاربلد در عرصه ی ساخت اسکلت فلزی می باشد؛ اما در این بین یک بحث همیشگی می تواند مسیر ساخت اسکلت فلزی را در گیر و دار خود فرو ببرد. بحث قیمت پیمانکار اسکلت فلزی.

از اسکلت فلزی به عنوان یکی از بهترین ها در انتخاب نوع سازه ی ساختمانی یاد می ‌کنند.
از اسکلت فلزی به عنوان یکی از بهترین ها در انتخاب نوع سازه ی ساختمانی یاد می ‌کنند.

منطقی است که هر پیمانکاری در هر زمینه ای قبل از آغاز به کار خود اقدام به قیمت گذاری نموده و همراه با قراردادی که میان او و صاحب کار بسته خواهد شد، اقدام به فعالیت عملی خود نماید. در زمینه ی ساخت اسکلت فلزی نیز این داستان همیشگی وجود دارد. پیمانکاران بسته به اعتبار خود، مهارت در اجرا، نوع سازه و محل پروژه اقدام به قیمت گذاری می کنند.

قیمت پیمانکار اسکلت فلزی گاها بسیار پرنوسان و گاها هم بسیار نزدیک به هم خواهد شد. به هر صورت پیمانکار با توجه به تحلیلی که خود از سازه خواهد داشت در کنار اعتبار و مهارت خود اقدام به قیمت گذاری می کند. ممکن است قیمت پیمانکار اسکلت فلزی از پیمانکاری به پیمانکار دیگر بسیار متفاوت باشد. این تفاوت شاید گاهاً ناشی از عدم آگاهی پیمانکار به شرایط پروژه آمده باشد، اما در عموم ماجرا هیچ پیمانکاری بدون در نظر گرفتن جوانب تخصصی کار نظر به قیمت ساخت اسکلت فلزی نخواهد داد.

در این بین کارفرمایانی وجود دارند که یا به دلیل عدم تجارب لازم و یا به علت عدم آگاهی های کافی و حتی نبود مشاوره ‌های لازم چندان درک صحیحی از نحوه ی قیمت پیمانکار اسکلت فلزی نداشته و همراه با این عدم آگاهی ها مستلزم اشتباهات بسیار و گاهاً خسارت های فراوانی خواهند شد و این موضوع اهمیت دانش کافی در زمینه ی نحوه ی قیمت گذاری پیمانکار در ساخت اسکلت فلزی را برای هر صاحب کاری می رساند.

روش‌ ها در قیمت پیمانکار اسکلت فلزی

اصولاً نمی ‌توان در قیمت پیمانکار اسکلت فلزی یک فرمول خاص و یا روش مشخصی را تدوین نمود؛ اما می ‌توان این موضوع را در چارچوب ساختار یافته ای مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

  • روش اول - قیمت پیمانکار اسکلت فلزی براساس وزن کیلویی: بسیاری از پیمانکاران در ساخت اسکلت فلزی آنچه از لحاظ مالی ما بین خود و کارفرما حاکم می دانند، براساس تناژ خارج شده از کارگاه خود خواهند کرد. به این ترتیب که قراردادی مابین خود و کارفرمایان منعقد خواهند کرد که براساس آن قیمت ساخت اسکلت فلزی براساس وزن نشان داده شده در باسکول خروجی از کارگاه ساخت اسکلت فلزی خواهد بود. قیمت پیمانکار اسکلت فلزی بر این روش چند نکته ی کلی برای پیمانکاران خواهد داشت.

در نظر گرفته شدن وزن برش: اگر وزن اسکلت ساخته شده در خروجی کارگاه ملاک قیمت ‌گذاری بشود، قطعاً وزن سیم برش مصرف‌ شده در تولید اسکلت دیده خواهد شد.

دیده شدن وزن رنگ: رنگ کاری به جهت جلوگیری از زنگ زدگی از مهم ‌ترین قسمت ‌های محوله بر پیمانکاران ساخت اسکلت فلزی می باشد. از این رو در اعلام قیمت پیمانکار اسکلت فلزی هزینه ی تمام شده ی این رنگ زدن ها نیز باید لحاظ بشود.

دیده شدن وزن متعلقات یک سازه فلزی: مانند نردبان های نصب شده، دیان های داخل و... .

  • روش دوم - قیمت پیمانکار اسکلت فلزی براساس ریزمتره: در این روش نیز ملاک کلی در قیمت پیمانکار اسکلت فلزی همان وزن سازه خواهد بود؛ اما در این حالت جزئی از وزن تک تک و یا کل سازه بر روی باسکول نمی باشد؛ بلکه با استفاده از روش‌ های علمی و مهندسی با عنوان ریزمتره توسط واحد دفتر فنی کارگاه اقدام به محاسبه ی وزن کلی سازه خواهد شد. در این حالت به جهت رسیدن به وزن جوش، رنگ و... نیز درصدی به شکل توافقی مابین پیمانکار و کارفرما منعقد می گردد. برای انجام ریزمتره در تعیین قیمت پیمانکار اسکلت فلزی هم می توان به روش دستی اقدام نمود و هم از دنیای مدرن کامپیوتر بهره مند شد. در حالت دستی به شکل محاسبه ی وزن هر قطعه با دانستن طول و عرض و ارتفاع و ضخامت و وزن مخصوص خواهد بود. در روش کامپیوتری با کمک نرم ‌افزار هایی تمامیت سازه، شبیه سازی شده و از روی مدل شبیه سازی شده ی سازه محاسبات کامپیوتری به جهت رسیدن به وزن سازه انجام می پذیرد.
  • روش سوم قرارداد قیمت پیمانکار اسکلت فلزی به صورت چکی: یک نوع قرارداد برای ساخت سازه ها با تناژ پایین و یا خرده کاری هایی در کنار پروژه های بزرگ ساختمان سازی می باشد. در این روش قیمت پیمانکار اسکلت فلزی با برآورد کلی سازه با در نظر گرفتن زمان ساخت پروژه و اعمال دیگر هزینه های جانبی تعیین می شود. غالبا در این نوع روش قیمت گذاری تمام قیمت پیمانکار اسکلت فلزی یکجا و به صورت یک چک مابین کارفرما و پیمانکار رد و بدل می شود. از این رو به این روش به اصطلاح روش پرداخت چکی گفته می شود.
پیمانکار اسکلت فلزی
پیمانکار اسکلت فلزی

سازه کارون

رعایت کلیه اصول مهندسی مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی، روش های اجرائی متفاوت، کیفیت و سرعت در اجرا، سرلوحه کار مدیران و کارشناسان این شرکت بوده و موجب گردیده موفقیت های متعددی در این زمینه در کارنامه شرکت سازه کارون و شرکت های زیرمجموعه آن ثبت گردد.

ارتباط با ما

تهران | جردن |  بلوار گلشهر |  برج آی تک | پلاک 13 | طبقه ششم واحد 60 

 

تلفن همراه : 09123261268

تلفن :   22016403-021

گواهینامه ها